Главная » Статьи » Статьи

Вентиляція у квартирі: проблеми природної

Проблема нормальної вентиляції приміщень стає дедалі насущно-актуальною. Якість повітря в сучасних квартирах, офісах та інших приміщень, де мешкають люди, найчастіше виражається у відносних показниках.

вентиляція квартира

Що таке приплив свіжого повітря та в чому він виражається?

Вентиляція здійснює два процеси – відводить та підводить повітряні маси. Найчастіше, ми самі здійснюємо процедуру вентиляції, відкриваючи і закриваючи вікна в квартирі. Однак існує і так звана природна вентиляція, коли повітряобмін здійснюється завдяки різниці в тисках навколишнього середовища та внутрішнього приміщення. Така різниця тисків - результат, в першу чергу, звичайно, різниці температур зовнішнього світу і вашого житла. Але така природна вентиляція має свої значні мінуси. Наприклад:

  • інтенсивність природного повітрообміну не піддається регулюванню, оскільки безпосередньо залежить від погоди за вікном;
  • якість природної вентиляції помітно падає через герметичність пластикових вікон;
  • провітрювання забирає значну частину тепла з приміщення, що особливо помітно в зимовий період. Влітку ж, навпаки, ефективність природної вентиляції знижується через "зворотну" різницю температур, оскільки повітря в квартирі холодніше, ніж на вулиці.

У систему природної вентиляції, очевидно, включені окремі витяжні вентиляційні канали, наявність яких дуже потрібна в особливих приміщеннях - кухня, ванна, туалет і службові приміщення без вікон. Інтенсивність та якість роботи таких витяжних систем залежить від діаметра їх перетину, а також від вільного доступу природних повітряних мас у цих каналах.

У сучасному світі будівництва та експлуатації житлових будівель витяжні канали можуть або взагалі бути відсутніми, або не відповідати технічним вимогам, або не справлятися з необхідними завданнями. Тому найчастіше при встановленні пластикових вікон і герметичних дверей у квартирі ми взагалі блокуємо всякі можливості природної вентиляції.

Як зробити повітрообмін у квартирі оптимальним та якісним?

Ну, по-перше, необхідно придбати провітрювачі. Їх, як правило, монтують або в зовнішніх стінах, або у верхніх частинах вікон. Найкращий вихід – це придбання провітрювача разом із самим вікном. Але сучасні провітрювачі можна вмонтовувати і в вже встановлені конструкції. За нормами такі провітрювачі встановлюються на висоті не нижче ніж 2 метри для нормального прогріву зовнішнього повітря до контакту з людиною.

По-друге, можна змонтувати електричні витяжні вентилятори в сам повітропровід або на його вході. Таке рішення дозволить покращити природну вентиляцію і навіть виправити її недоліки чи незадовільну роботу. У такому разі його монтують або в стіні, або в тому ж вікні на тій самій висоті.

При встановленні такого вентилятора потрібно пам'ятати, що в його завдання входить перегонка повітря, а значить, подолання опору потоку повітряної маси в трубі повітроводу. Отже, для успішного функціонування приладу має бути правильно підібрано його продуктивність. У принципі, з таким завданням справляються осьові вентилятори, вони здатні гнати повітря на 10 метрів. У випадках з монтуванням вентиляторів у повітроводах з повною відсутністю тяги краще використовувати радіальні конструкції, які створюють більший тиск та можуть проганяти повітряні маси на 100 метрів.

Як керувати системою природної вентиляції без проблем?

Вентилятори, що сприяють успішному функціонуванню природної вентиляції у приміщенні, можуть працювати як у ручному режимі керування, так і на напівавтоматі та автоматі.

вентиляція квартира

Напівавтомат починає рухатися від дій користувача і відключається після закінчення потрібного часу. Автоматичне керування може здійснюватися за допомогою годинника з програмою, або датчиків, які фіксують присутність людини в приміщенні або встановлені на певний режим вологості.

При виборі помічників для роботи природної вентиляції вашої квартири необхідно знати, що такі вентилятори оптимальні не в будь-якій ситуації. Наприклад, оскільки такий пристрій "висмоктує" з приміщення повітря, воно створює в ньому "розріджене середовище", яке загрожує процесом "зворотної тяги". Тому монтувати витяжні вентилятори не можна у приміщеннях з "відкритою топкою", з камінами без вкладишів, з обладнанням з відкритою камерою згоряння. На щастя, кухонні плити до цих категорій не входять.

Категория: Статьи | Добавил: biuro (07-Сер-2022)
Просмотров: 31790 | Теги: природна, вентиляція, квартира | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar